Specjalista ds. księgowości

Zakres obowiązków

  • Sporządzanie rozliczeń podatkowych VAT, akcyza, podatek u źródła;
  • Wdrażanie procesów zmiany przepisów prawnych i zapewnienie zgodności procesów wewnętrznych z obowiązującym prawem;
  • Ustalania podstaw do opodatkowania i podatku dochodowego;
  • Zarządzanie środkami trwałymi w programie SAP;
  • Przygotowywaniu miesięcznych raportów oraz analiz;
  • Kontrola płynności finansowej i przygotowywanie i planowanie przepływów pieniężnych miesięcznych, kwartalnych;
  • Wspieranie audytów wewnętrznych / zewnętrznych poprzez przygotowywanie niezbędnych informacji;
  • Udział w usprawnianiu  procesów oraz rozwiązywanie problemów.

Poszukiwane kompetencje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - Finanse i Rachunkowość;
  • Doświadczenia na podobnym stanowisku min. 3 lata;
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych, deklaracji VAT, CIT oraz UoR, znajomość SSE;
  • Doświadczenia w opodatkowaniu VAT transakcji międzynarodowych;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel);
  • Mile widziane doświadczenie w środowisku SAP;
  • Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego  w stopniu komunikatywnym w mowie i piśmie;
  • Umiejętność analitycznego myślenia, dobrej organizacji pracy;
  • Samodzielność, terminowość, rzetelność;
  • Odpowiedzialność za powierzone zadania;
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Indywidualny proces wdrożenia;
  • Możliwość rozwoju zawodowego - szkolenia;
  • Darmowe kursy językowe dla pracowników i ich rodzin;
  • Dofinansowanie do posiłków - SmartLunch;
  • Dofinansowanie wypoczynku;
  • Dodatki i bony świąteczne;
  • Prywatna opieka medyczna - Medicover;
  • Dofinansowanie zajęć sportowych - Medicover Sport;
  • Spotkania integracyjne i team-buildingowe;
  • Premiowany program rekomendacji pracowników.